همایش ها

همایش کوچینگ

انجمن جهانی کوچینگ ICI

✨انجمن جهانی کوچینگ ICI یکی از بزرگترین انجمن‌های کوچینگ جهان است که مقر آن در برلین قرار دارد. انجمن جهانی کوچینگ ICI خدمات خود را بر پایه ابزار (NLP) ارائه می نماید. این انجمن به همراه انجمن جهانی NLP و انجمن کوچینگ اروپا فعالیت می‌کند.

✨هدف اصلی انجمن جهانی کوچینگ ICI، بهبود عملکرد و توسعه حرفه‌ای مدرسین و متخصصان در حوزه کوچینگ و NLP است. این انجمن در بیش از 100 کشور جهان دارای نمایندگی رسمی بوده و خدمات ارائه می نماید.

✨کوچینگ و NLP به منظور تحقق اهداف، تغییرات مثبت در زندگی، و بهبود عملکرد فرد در زمینه‌های مختلف تأکید دارند. با استفاده از اصول NLP، کوچینگ می‌تواند بهبود چشم‌انداز شخص نسبت به خودش و دنیای پیرامونش را فراهم کند.  همچنین، NLP با ارائه الگوهای ذهنی و رفتاری مؤثر، به کوچینگ کمک می‌کند تا فعال‌تر و با بازده بالاتر در رسیدن به اهداف خود عمل کند.

✨با تلفيق قابليت‌های کوچينگ در ايجاد تغييرات مثبت با الگو‌هايNLP ،رفتار و عملكردهاي شخصي وارد يك سطح جديدي از كارآيي و كارآمدي شده و در دست يابي به هدف‌‏ نهایی سهم بسزایی خواهد داشت.

چهار رویکرد مهم انجمن ICI :

۱- بسط و توسعه دانش کوچینگ و NLP با برگزاری دوره های ترویجی و آموزشی جهت اشاعه این دانش

۲- تولید، تدوین، ترجمه و انتشار استانداردهای جدید جهت توسعه و ارتقاء سطح کوچینگ و NLP با رویکرد بین المللی

۳- ارتقاء سطح دانش و تخصص مدرسین فعال در حوزه کوچینگ و NLP

۴- ایجاد انجمن صنفی مدرسین کوچینگ و NLP ایران به عنوان یک پل ارتباطی بین متخصصان و علاقمندان

کوچینگ کسب و کار

کوچینگ کسب وکار(Business Coaching)

✨یکی از پر کاربرد ترین زیرشاخه های کوچینگ، بیزینس کوچینگ است. چیزی که بهره‌گیری از آن، در سال‌های اخیر در سازمان‌های کوچک و بزرگ و توسط کارآفرینان در جهان مورد توجه قرار گرفته است.
✨ بیزینس کوچ کمک می‌کند تا کسب و کار، از نقطه موجود به سمت نقطه مطلوب حرکت کند.
✨یکی از فواید داشتن بیزینس کوچ برای صاحبین کسب و کار این است که آنان میتوانند چالش ها و دغدغه های خود را با یک فرد دیگر به اشتراک بگذارند و نوع نگاه خود و باورها و محدودیت های خود را ببینند.
✨بیزینس کوچینگ فرآیندی است که در آن یک کوچ حرفه ای یک کار آفرین یا تاجر را در تعقیب اهداف کاری خود همراهی می کند.
✨یک کوچ کسب و کار ممکن است به مراجع خود در ایجاد مهارت های رهبری، ایجاد استراتژی های تجاری یا بهبود طرز فکر خود کمک کند. همه چیز بستگی به این دارد که فردی که کوچ را استخدام می کند چه نوع عملکردی را از سازمان خود انتظار دارد و با همراهی کوچ میتواند روی آن نقطه تمرکز کند.

کوچینگ مسیر شغلی

کوچینگ مسیر شغلی (Career coaching)

✨با توجه به جهانی شدن ارتباطات، تنوع مشاغل و خواستگاه های متفاوت نیاز به درآمد، یافتن شغل و خلق مسیر شغلی کارآمد، فرایند پیچیده ایی شده است. متفاوت بودن موارد مطلوب مورد نظر اشخاص برای انتخاب شغل و ارتقا در آن با وجود توانمندی‌های منحصر به فرد هرانسان، نیاز به حضور کوچ در این‌مسیر را بیشتر می‌کند.

✨کوچینگ مسیرشغلی، یکی از انواع کوچینگ است که در آن پتانسیل‌ها، استعدادها، فرصت‌های اطراف مراجع (باتوجه‌ به توانایی‌های او) و تجربیات شغلی گذشته مراجع و نیاز بازار، در همراهی با مراجع بررسی شده تا به او کمک شود مسیر شغلی متناسب خود را یافته و در آن راستا به اهداف شغلی‌اش برسد و در حرفه خود پیشرفت کند.

✨در این بخش از بازار صنعت کوچینگ، کوچ می کوشد در مورد چالش‌های مرتبط با شغل ( مانند تغییر مسیر شغلی، یافتن شغل مورد نظر، افزایش حقوق و ارتقای شغلی و … ) همراهی سازنده ایی با مراجع داشته باشد تا در یک فرآیند خلاق و بدور از موانع ذهنی خود، مراجع بتواند به بهترین و مناسب ترین گزینه و مسیر دست یابد.

ایده‌

کاش ایده‌هام رو می‌تونستم عملی کنم!

✨چرا کاش؟ #کوچ_بگیر_براش!

✨حتی ذهن خلاق، باوجود مزایای زیادش، با گیرکردن در کمال‌گرایی، میتونه با وجود ایده‌های مختلفش نیمه کاره رها بشه و به سرانجام نرسه‌ …
✨خیلی‌ها ممکنه بگن کاش میتونستم ایده‌هام رو اجرایی کنم و اینجاست که ما میگیم چرا کاش؟ #کوچ_بگیر_براش! کار کن باهاش!

✨اگه شما هم برای اجرایی کردن ایده‌هاتون، سردرگم شدین، متوقف شدین یا اصلا سمتشون نمیرین، پیشنهاد می‌کنیم از یک کوچ حرفه‌ای کمک بگیرین تا همراهیتون کنه موانع رو شناسایی کنین و ایده‌هاتون رو به سرانجام برسونین.

کوچینگ تحصیلی

✨کوچینگ تحصیلی یا Educational Coaching نوعی از کوچینگ است که طی آن تلاش می شود عملکرد تحصیلی مراجع به نحوی که خود میپسندد ارتقا یابد.

✨این نوع از کوچینگ هم برای دانش آموزان و دانشجویان و هم برای مدرسین کاربرد دارد. این روش به دانش اموزان و دانشجویان در کسب موفقیت های بیشتر در آزمون های تحصیلی و بار علمی بالاتر و به مدرسین در یافتن روش های نوین، تدریس بهتر و ارتقای توانمندی های آموزشی کمک می کند.

✨کوچ تحصیلی یک گفتگوی آگاهانه با محوریت نیاز های دانش آموز، علایق، رشته تحصیلی و شغل مورد علاقه او را کشف کرده و به شکل یک آینه پاسخ های مراجع را انعکاس میدهد.

✨به این شکل دانش آموز در اعمال خود، برنامه ریزی های تحصیلی، روش های مطالعه و انتخاب هایش تأمل می کند و این تامل به تعیین اهداف توسط خودش، منجر می شود.

✨لازم به ذکر است که برخلاف مشاوره تحصیلی، در کوچینگ، قضاوت، تعیین اهداف یا نصیحت کردن انجام نمی پذیرد.

کوچینگ تاب آوری

کوچینگ برای ارتقای تاب آوری

✨تاب‌آوری توانایی کنار آمدن با از دست دادن، تغییر و سختی هاست. ایجاد تاب آوری می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر با رویدادهای تغییر دهنده زندگی سازگار شوید، با زمان‌های دشوار کنار بیایید و از سختی‌ها و مصیبت‌ها دوباره بلند شوید و به سمت زندگی فعال برگردید.

✨کوچینگ تاب آوری به مراجع کمک‌ می‌کند تا با انواع چالش های زندگی با کمترین آسیب روحی دست و پنجه نرم کند. یک مربی تاب آوری به آنها کمک می کند تا سریعتر بر آنها غلبه کنند.

کوچینگ برای ارتقاء اعتماد به نفس

✨کوچینگ با این هدف به افراد کمک می کند تا اعتماد به نفس خود را تقویت کنند و شهامت انجام کارها را داشته باشند.

✨همانطور که یک کوچ کسب و کار به افراد کمک می کند تا به سطوح بالاتری از رشد کسب و کار برسند، یک کوچ اعتماد به نفس نیز به مراجعان در کسب اعتماد سالم کمک می کند. یک کوچ اعتماد به نفس به افرادی را که در موارد زیر گیر کرده اند، کمک میکند:

✅باورهای محدود کننده
✅نداشتن عزت نفس
✅ترس
✅کمرویی