نشریه طنین پیشرفت، شماره چهارم

سخن سردبیر نشریه طنین پیشرفت (نشریه انجمن علمی)، مهندس مهدی انوری ثانی
با سلام و درود به خوانندگان فهیم و پرذوق نشریه طنین پیشرفت

حمد بی‌حد خدایی را و ثنای بی‌عدد پادشاهی را سزاست که این توفیق را نصیبمان کرد با شمارۀ دیگری از گاهنامۀ طنین پیشرفت در خدمت شما دوستداران مهندسی صنایع باشیم. نشریه‌ای که اینک پیش روی شماست، 4 امین شماره از نشریۀ طنین پیشرفت به صاحب امتیازی انجمن علمی مهندسی صنایع می‌باشد.

در این شماره از نشریه طنین پیشرفت بر خلاف شمارۀ قبل سعی کردیم به موضوعات مختلفی بپردازیم؛ موضوعاتی که هم به‌روز باشند هم کاربردی و هم جذاب! این موضوعات از مشورت با اساتید گرانقدر و با نظرسنجی از دانشجویان صنایع بدست آمده است. از ذکر این نکته غافل نشوم که تمام سعی‌مان را کرده‌ایم تیم هیئت تحریریه مطالب را نه از سایت‌ها، بلکه با مطالعۀ مقالات مرتبط و به‌روز برای شما عزیزان بنویسند.

وظیفۀ خود می‌دانم سپاسگزار تمام آن‌هايی باشم که در اين دورۀ ارزشمند بودن‌شان راهگشاي من بود؛ آقای دکتر پیشوایی عزیز که همانند تمام مدت تحصیلی‌ام با صبر و حوصله در کنارم بودند و اساتید گرانقدری که با مجموعۀ ما در تولید این شماره از نشریه همکاری کردند، از همۀ این عزیزان تشکر کرده و قدردان زحماتشان هستم.

کمیته پرتلاش نشریه انجمن علمی دانشكدۀ مهندسی صنایع، علی‌الخصوص سرکار خانم سالاریه، مدیر اجرایی مجموعه، که با راهنمایی‌های ارزشمندشان این مسیرِ سخت را برای بنده هموار نمودند. همچنین از سرکار خانم شکوری‌مقدم به خاطر تمام تلاش‌هاي بی‌شائبه خود که نه‌تنها در تولید اين نشریه بلكه در تمام دورۀ مسئولیتشان در انجمن علمی زحمات فراوان کشیدند. براي ايشان آرزوي سلامتی، موفقیت و سربلندي را دارم.

امید است توانسته باشیم تلنگری کوچک در ارتقای روحیۀ علم‌اندوزی، تحقیق و پژوهش در آینده‌سازان این مرز و بوم بوده باشیم.

در پناه حق موفق، پیروز و سربلند باشید….

پس از حدود ۳ سال کرونا و کم رنگ‌تر شدن شور و شوق‌ها بالاخره دانشگاه‌ها حضوری شدن؛ بعضی تشکل‌ها کم و بیش فعالیت‌شون رو دوباره شروع کردن و ما در این بین، روند فعالیتی که از قبل حفظ کرده بودیم رو افزایش داده و کاربردی‌تر و مفیدتر کردیم؛ نشریه‌مون هم از این قاعده مستثنا نبود!

انجمن علمی مهندسی صنایع که از دوره پانزدهم به شکلی قوی‌تر و منسجم‌تر راه رشد خود، اعضای‌ش و مخاطبین‌ش را پیدا کرده بود و حتی در زمان کرونا هم ادامه داشت و چند دوره پیاپی انجمن در جشنواره بین‌المللی و داخلی مقام کسب کرد و با حضوری شدن دانشگاه‌ها و با روی کار آمدن دوره جدید به شکلی قوی‌تر از قبل این روند رو ادامه داد و در طی این مسیر چند مجموعه را با هدف پوشش دادن نیازهای مختلف، ایجاد کرد که از آن‌ها می‌توان به ترندی‌شو، InterGain و SSIEDIUST Jobs اشاره کرد.

نشریه طنین پیشرفت که بوجود اومدنش حاصل تلاش‌ِ اعضای دوره پانزدهم بود هم در برنامه توسعه‌ای و رشد انجمن علمی جای داشت و تصمیم گرفته شد تا این نشریه به شکلی جذاب‌تر، کاربردی‌تر و بهتر به دست مخاطبین برسه، نشریه‌ای الکترونیکی و به شکل Flipbook!

اما پیشرفت و توسعه وقتی جذاب‌تر میشه که خلاقیت در اون دخیل باشه. بچه‌های دوره جدید تصمیم گرفتن تا همزمان با بوجود اومدن Chat GPT، از اون برای قسمتی خاص از نشریه طنین پیشرفت استفاده کنن تا هم مخاطبین کاربرد این ابزار جذاب رو ببینن و هم اشاره‌ای کاملا مستقیم به جدیدترین ترند روز داشته باشن!

پیشرفت و توسعه که با خلاقیت اعضای همیشه فعال و خلاق و رو به رشد انجمن علمی آمیخته شده بود، ادامه یافت و سرانجام شماره‌ی چهارم نشریه طنین پیشرفت منتشر شد و با تلاش روز افزون بچه‌ها این روند حفظ خواهد شد.

 

در ادامه با سرفصل‌های 4 امین شماره از طنین پیشرفت همراه می‌شویم: